CEEPUS
CEEPUS to środkowoeuropejski (rządowy) program wymiany akademickiej. Sygnatariuszami programu są: Albania, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Polska, Słowacja, Słowenia, Serbia, Węgry, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo – Uniwersytet w Prisztinie.
Stypendia CEEPUS są przyznawane studentom na studia/staże oraz na praktyki zawodowe w ww. krajach, a nauczycielom akademickim – na działania wzmacniające środkowoeuropejski charakter uniwersyteckich programów nauczania.
Stypendia CEEPUS są kompleksowe, tzn. pokrywają koszty utrzymania, zakwaterowania, ubezpieczenia medycznego i NNW na czas pobytu stypendysty w kraju przyjmującym. Wysokość stypendiów jest proporcjonalna do kosztów utrzymania w danym. Koszty podróży mogą być finansowane przez kraj wysyłający stypendystę (za pośrednictwem uczelni macierzystej).
O stypendia CEEPUS mogą ubiegać się studenci I, II i III stopnia studiów na studia/staże oraz nauczyciele akademiccy, przede wszystkim w ramach istniejących sieci wymian CEEPUS. Stypendia mogą być przyznawane także poza sieciami CEEPUS, w ramach tzw. FREEMOVERS, pod warunkiem uzyskania przez kandydata zgody na takie studia od uczelni przyjmującej.
Instytut Nauk Geologicznych UWr jest partnerem w sieci: RS-0038 EURO Geo-Sci „Earth-Science Studies in Central and South-Eastern Europe” (nr projektu na mobilność w roku akademickim 2022/2023: RS-0038-18-2223), strona internetowa sieci: https://ceepus.rgf.bg.ac.rs/
Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat wyjazdów stypendialnych CEEPUS ING
>> CEEPUS dla Ukrainy <<